(9)
(3)
(35)
Filtr
Vyhledat v kategorii
(5)
Výrobce
(14)
(12)
(3)
(2)
(1)
(1)
(1)
Cena
od do
Světelný výkon
od lm do lm
Dosvit
od m do m
Zobrazit další položky
Maximální doba svitu [h]
od h do h
Odolnost
(10)
(6)
(3)
(3)
(2)
(1)
(1)
(1)
Hmotnost
od g do g
(1)
Průměr hlavy svítilny
od mm do mm
Průměr těla svítilny
od mm do mm
Délka
od mm do mm
Šířka
od mm do mm
Výška
od mm do mm
1 2
36 nalezených produktů

Výběr správné čelovky se na první pohled může zdát jednoduchý, ale opak může být pravdou. Na trhu jich existuje nepřeberné množství a dokáží uspokojit potřeby každého, je třeba se ale zamyslet nad tím, k čemu ji opravdu potřebujete.

Výhodou čelovky je především to, že ji nemusíte při svícení držet v ruce a máte tak prostor na jakékoli další činnosti. Zároveň vždy svítí tam, kam se přesně díváte, takže nemusíte mít strach z toho, že najednou budete koukat do tmy.

Nevýhodou oproti velkým ručním svítilnám se může zdát menší dosvit, ovšem použití čelovky spíše pro osobní potřeby na krátké vzdálenosti tento nedostatek spíše vyvažuje. Málokdy se dostaneme do situace, kdy potřebujeme svítit na opravdu dlouhé vzdálenosti, pro běžné potřeby, jako jsou třeba rodinné výlety pod stan nebo dětský prázdninový tábor, si vystačíte i s levnějšími čelovkami. Na druhou stranu třeba pro milovníky objevování tajemství jeskyní je lepší sáhnout po výkonnějších modelech, které vás nenechají ve tmě.

Stejně jako u klasických svítilen je třeba i u čelovek zvolit správný světelný zdroj. Ve většině případů se setkáte s čelovkami s LED diodami, které mají dostatečnou svítivost. Ta u čelovek dosahuje až 1000 lumenů, díky čemuž získáte dosvit až 550 metrů. To bohatě stačí pro veškeré možné využití čelovky.

I když to u svítilen není úplně důležité kritérium, zrovna u čelovek se vyplatí myslet i na její vzhled. Přeci jen jít do lesa se zářivě žlutou svítilnou na čele asi není úplně nejlepší nápad a radši sáhnete po černé či zelené variantě. Stejně tak pro děti na tábor můžete zvolit pestřejší barvy, jako třeba červenou nebo žlutou.

Čelovka je opravdu dobrý pomocník a při jejím výběru je dobré se zamyslet, co opravdu potřebujete. Pokud si nevíte rady, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám pomůžeme s výběrem té pravé k vaší spokojenosti.