Užitečné informace

Zastavovací zařízení

V Holywoodských trhácích se to hemží atraktivními automobilovými honičkami. V reálném životě to ale taková legrace není. Pouze syrová skutečnost ohrožující životy a zdraví nevinných lidí, kteří se ocitli se v nesprávnou chvíli na nesprávném místě. Úspěšný zásah proti splašenému vozu předpokládá kvalitní a účinné zastavovací zařízení.

Standardně k zastavení vozidla stačí běžné pomůcky, jakými jsou například signalizační svítilny a baterky, případně taktické policejní svítilny vybavené barevnými diodami schopnými svítit v blikajícím režimu. To ovšem platí pouze na „slušňáky“. V případě těch ostatních musí ozbrojené složky sáhnout po těžším kalibru.

K nejznámějším patří zastavovací pásy. Některé slouží k zastavení jedoucího vozidla, některé zabraňují kontrolovanému vozidlu odjet bez souhlasu policistů, případně vjet do zakázaného prostoru. Barracuda je 91 centimetrů široký pás s kovovými hroty. Patrol Terminator a Terminator jsou jeho užší bratříčci (44,5 a 61 centimetrů). Všechny jsou určeny k vyznačení hranice, za kterou stojící vozidlo nesmí pokračovat.

Ovšem zastavit vozidlo na útěku je zcela jiný „šálek kávy“. Zde poslouží zastavovací pás nebo zastavovací síť.

StopStick reprezentuje obdobná zařízení. Třídílný systém pro velmi rychlé vypuštění pneumatik je široký 270 centimetrů. Do 5 sekund může vozidlo pokračovat pouze na ráfcích. Velmi zajímavým a účinným prostředkem k násilnému zastavení vozidla je X-Net zastavovací síť. Automobil není schopen pokračovat a v rozjetí mu brání síť zapletená do kol. Jednoduchá a bezpečná aplikace, lehká přenositelnost minimální škody na zastavovaném vozidle. Více chvály není zapotřebí.

Z nabízených zastavovacích zařízení si určitě vyberete to, které nejlépe vyhoví konkrétním potřebám. Naši odbornici jsou schopní rozptýlit pochybnosti i poskytnout dobré rady.