Užitečné informace

Výstražný maják IR310

Nutno podotknout, tento cíl byl splněn. Maják IR310 se stal potřebnou součástí výbavy nejen bezpečnostních složek, ale našel své zastoupení rovněž v letectví, železnictví, námořní dopravě, v sektoru nákladního průmyslu a v mnoha dalších náročných odvětvích průmyslu.

Hlavní výhodou majáku je tvorba intenzivního světla, prostřednictvím osmi kvalitních LED diod. Tyto světelné zdroje vytváření v okruhu majáku zóny, které v okolí zvyšují bezpečnost. Světlo je viditelné v okruhu s průměrem dva kilometry a to jen díky již zmíněným LED diodám, které se vyznačují skutečně vysokou svítivostí. Majáky značky Eflare mají motto – „Buď viděn a budeš v bezpečí“.

Přidaná hodnota těchto svítilen je v jejich nízké hmotnosti a kompaktnosti, čímž je jejich transport usnadněn na maximum. Maják je napájen dvěma alkalickými bateriemi typu LR20. Maximální doba použitelnosti majáku s těmito bateriemi činí padesát hodin. V případě nutnosti lze určitý typ majáku zanechat svítit i kontinuálně.

Použití je značně variabilní – maják lze volně umístit do prostoru, ale i připevnit na oděv či vozidlo. Ve všech případech jsou majáky Eflare vysoce odolné vůči nárazům – obstojí v pádu až z jednoho metru. Proto, aby majáky získaly potřebné certifikáty pro použití v nebezpečném prostředí, byly zkonstruovány jako plynotěsné a vodotěsné. Při jejich transportu či provozu nevydávají výstražné majáky žádné toxické plyny, proto mohou být alternativou k pyrotechnickým a chemickým signálním světlům.  Služby majáku Eflare oceňuje valná většina společností zabývajících se řešením nastalých krizových situací.