Užitečné informace

Vícebarevná LED svítilna Surefire KROMA

Plynulou změnu barevných svítidel uvnitř zařízení umožňuje lehce ovladatelný volící kroužek, který přepíná klasické bílé světlo do dvou dostupných barevných režimů. Konkrétně se jedná o červený a modrý druhotný světelný zdroj. Jak v případě bílého, tak i červeného a modrého světla je záření produkováno LED diodami.

Bílá LED dioda se od barevných diod ale v několika charakteristikách odlišuje. Především bílý světelný zdroj dosahuje maximálního výkonu o hodnotě 50 lumen a je schopen samostatně na nejvyšší výkon svítit až devadesát minut. Na nízký výkon lze bílou diodu používat více než 80 hodin. Co se týče způsobu osvětlení v prostoru, tak tento typ diody vytváří velice ostré bílé bodové světlo.

Naproti tomu barevné LED diody vytvářejí širokoúhlý barevný paprsek, který je rovněž možné regulovat dle požadovaného výkonu. Na nejvyšší možný výkon lze červenou diodu používat po dobu 50 hodin a modrou pouze 8 hodin. Na nízký výkon se hodnoty obou LED diod shodují v době použitelnosti i s bílou diodou. Tedy doba použitelnosti svítilny je ve všech případech rovna 80 hodinám.

Svítilna Surefire Kroma se řadí mezi velmi odolné zařízení, dá se říci prakticky nezničitelné. Svítilna je zkonstruována z odolného leteckého hliníku, který je opatřen eloxovým povrchem. Výrobek je vedle své nárazuvzdornosti také voděodolný. Napájení je možné vysoce energetickou baterií, u níž výrobce garantuje použitelnost po dobu deseti let.