Užitečné informace

UK C4 XENON

Někdy radostně blyštivá, jindy ponuře temná, hladká jako zrcadlo nebo rozbouřená větrem. Hladina vody vždy láká k nahlédnutí do jiného, tak trochu tajemného světa. Jedno zda jde o rybník, přehradu, moře, zatopený lom či jeskyni. Romantici i dobrodruzi prahnou po nevšedních zážitcích, i po těch, které se neobejdou bez potápěčské svítilny. Nikoliv ve sluncem prozářených vodách Jadranu či Karibiku, ale v těch temnějších s příslibem dobrodružství.

Velké hloubky, vraky potopených lodí, nepřátelské prostředí zatopených propastí a jim podobných prostor. Tam všude je zapotřebí zahnat temný šerosvit spolehlivým zdrojem světla. Jedním z nich je praxí prověřená pistolová svítilna UK C4 XENON. Spolehlivý parťák na výpravách do vodních hlubin, a to až do hloubky 152 metrů, se stupněm krytí IP68 (zcela prachotěsná a vhodná pro trvalé ponoření).

Ergonomická rukojeť svítilny padne do ruky jako ulitá. Při výšce 167 mm, šířce 142 mm a délce 81 mm má hmotnost 720 gramů. Na první pohled těžká. Kdo by chtěl vláčet tři čtvrtě kila na výpravu. Ale ve vodě je všechno jinak, ruka ji téměř necítí, jako by držela pírko. Tělo UK C4 XENON je vyrobeno z velice pevného a houževnatého ABS plastu a bez potíží odolává nejen náhodným nárazům, ale i povětrnostním vlivům. Také hlava svítilny se sklem je v bezpečí chráněna krytem z tvrzené pryže.

UK C4 XENON, jak už sám název napovídá, je vybavena xenonovým světlem. O jeho schopnostech může podat svědectví mnoho automobilistů. Bez potíží každého provede i nebezpečným ponorem. Světelný výkon 139 lumenů a kvalitní optika vytváří dokonalý paprsek světla, takže by oko potápěče mělo být spokojeno. Energii dodávají čtyři alkalické baterie „C“ LR14 a garantují 5 hodin svícení, pro drtivou většinu ponorů více než dostatečná doba.

Všechny vlastnosti předurčují UK C4 XENON do role hlavní svítilny seriózního potápěčského vybavení. Svoji volbu ještě konzultujte s našimi odborníky.