Užitečné informace

UK 4AA Xenon

Místo na výsluní trhu se svítilnami si výrobky UK4AA vydobyly především svou spolehlivostí a příznivou cenou, které zpřístupňuje tento velice kvalitní segment výrobků zřejmě nejširšímu spektru zákazníků. Co se mechanické odolnosti výrobku týče, v případě svítilny UK 4AA máme co dočinění se zařízením, jehož nárazu vzdornost byla testována pádem z výšky celých deseti metrů na beton. Odolnost vůči nárazům na takovéto úrovni je zapříčiněna pogumováním hlavice svítilny, čímž došlo k mnohonásobně větší stabilitě vnitřního prostředí výrobku i při pádu z výše zmíněné vzdálenosti na betonovou zem.

Svítilna od společnosti UK Light je rovněž voděodolná až do hloubky více jak tří metrů a schopná provozu během jakýchkoliv povětrnostních podmínek. Svou konstrukcí je dále uzpůsobena k připevnění k záchranářské či jiné přilbě, popřípadě k opasku. Její ovládání je z nejen z tohoto důvodu umístěno na samý konec výrobku. Tím pádem lze svítilnu i bez připevnění k přilbě pohodlně ovládat pouze jednou rukou.

Jak již bylo zmíněno, protože byla svítilna primárně vyrobena pro potřeby hasičů, musí splňovat velice přísné podmínky pro použití ve výbušném prostředí. Svítilna UK 4AA Xenon (Atex) je provozuschopná při vložení alkalických baterií a její maximální výkon dosahuje intenzity svitu o síle 38 lumenů. Produkovaný svit je veden po parabole, která vytváří úzký světelný kužel. Viditelnost světla dosahuje necelých sto čtyřicet metrů. Úměrně se slábnoucí baterií dochází k snižování intenzity světla. Maximální doba použitelnosti se pohybuje kolem pěti hodin. Nasnadě je rovněž podotknout, že svítilna byla vyrobena na území USA.

Prodej této svítilny s xenonovou žárovkou byl již ukončen a svítilna byla nahrazena novějšími typy s LED technologií. např.: UK4AA Herculite - 14603 nebo UK4AA RFL - 14603.