Užitečné informace

TLR 1S taktická podvěsná svítilna

Jak již název napovídá, svítilna se upevňuje pod pistoli, která je ovšem obdařena speciální lištou pro úchyt. Svítilna tohoto typu musí navíc nabídnout i další přidané vlastnosti, aby střelba z dané zbraně nebyla nikterak zhoršena. Svítilna je právě z toho důvodu odolná vůči zpětným nárazům během střelby.

Hlavní komponentou svítilny je výkonná C4 LED dioda, která nabízí světelný výkon 12 000 candel, nebo také 300 lumenů. K tomuto výkonu svítilny je potřeba dvou CR 123A baterií, které dodají energii svitu na maximální výkon po dobu necelých tří hodin. Lithiové baterie CR123A mají od výrobce garantovanou až desetiletou skladovací dobu. LED dioda a zároveň kompletní svítilna je odolná vůči mechanickému poškození i vůči otřesům.

Světlo produkované C4 LED diodou je vedeno po hluboké parabole takovým způsobem, aby vytvářelo úzký světelný kužel, který však částečně osvětluje i periferní oblast.

U tohoto typu svítilny není možné nikterak regulovat intenzitu svitu, proto je možné ji používat nepřetržitě po dobu dvou a půl hodin, neexistuje zde prodloužení doby svícení. V zásadě lze říci, že nízký světelný výkon u svítilen určených ke zbraním by byl tak jako tak k ničemu. Při střelbě je nutné mít dokonalý přehled.

Svítilna je konstruována pro poněkud extrémní podmínky, odolává vysokým změnám teplot, lze ji použít i pod vodní hladinou. A především vlivem přidání eloxu na povrch hliníkového konstrukčního materiálu máme před sebou i vůči nárazu odolnou podvěsnou svítilnu.