Užitečné informace

Svítilny pro lovce a myslivce

Myslivost je jedním z oblíbených koníčků, které mají v ČR svou dlouholetou tradici a často se náklonnost k této činnosti rodí z generace na generaci. Kdejaký myslivec by mohl vyprávět, jak důležitou roli hraje kvalitní svítilna při nočních naháňkách a vyčkávání na posedu. Pro přesnou střelbu je nutná maximální koncentrace, proto je pro tuto činnost nejvhodnější použití lovecké svítilny na zbraň, kterou lze jednoduše připevnit na puškohled i s nočním viděním. 

Svítilen na lovecké zbraně existuje celá řada, základní dělení souvisí se způsobem upevnění. Existují svítilny na puškohledy a ruční svítilny, které není možné využít bezprostředně během střelby. Dále je nutné rozlišit, zda se jedná o LED svítilnu, halogenovou svítilnu nebo akumulátorovou či nabíjecí svítilnu. Přičemž poslední typ se s LED svítilnou nevylučuje.  

Zcela zvláštní kategorii v tomto případě tvoří taktické svítilny. Rovněž se mohou upevnit přímo na používanou zbraň, ovšem tento druh svítilen je primárně využíván bezpečnostními složkami, především armádou.

Mezi další zařízení, bez kterých se neobejde žádný vášnivý myslivec či milovník zvířat patří fotopasti. Využívají se k focení, či natáčení lesní zvěře v jejím přirozeném prostředí. Jejich obliba v současné době roste i mezi širokou veřejností vzhledem k možnosti využití fotopasti k ochraně majetku.