Užitečné informace

Svítilna Surefire R1 LawMan

Svítilna je aktivována stisknutím patního spínače, kterým je možné redukovat i intenzitu svitu. Nejvyšší možný výkon svítilny je roven 750 lumenů. O této intenzitě je možné sepnout i stroboskopickou funkci, která může být využita i jako výstražné osvětlení na velkou vzdálenost. Střední intenzita svitu odpovídá 150 lumenům a nejnižší možný světelný mód 15 lumenům. Světlo do prostoru proniká prostřednictvím tvrzeného skla, které je nejen nárazu vzdorné, ale i teplu vzdorné. Svou konstrukcí zlepšuje přenos světla z nitra svítilny.

V závislosti na použitém režimu se mění i maximální doba použitelnosti. Tento časový úsek se pohybuje od třiceti sedmi hodin k necelým dvěma hodinám. Ovšem, těchto hodnot lze dosáhnout pouze v případě, že jsou použity kvalitní Li-Ionové baterie. Při použití obyčejných jednorázových baterií je nutné počítat s přibližně o třicet procent horší výkonností svítilny LawMan.

Výhodou použití znovu nabíjecích baterií je možnost jejich nabití i uvnitř svítilny. Součástí sady dodávané s LawMan svítilnou je i adaptér, který umožňuje tento proces uskutečnit co nejefektivněji a uživatelsky nejpohodlněji. U svítilny těchto kvalit je nasnadě doplnit, že je odolná vůči vlhkosti i prachu. Spoje, které se na svítilně vyskytují, jsou za tímto účelem velice přesně utěsněny.