Užitečné informace

Svítilna Nitecore TM15

Nabíjecí vodotěsná svítilna osazená třemi LED CREE diodami jest tou nejmenší, ale zároveň i nejvýkonnější baterií na světě. Mimo svou příznivou velikost je rovněž velice lehká. Bez baterií váží necelých pět set gramů.

Svítilna patří mezi inovované výrobky, jejichž baterie je možné nabíjet bez nutnosti jejich vyjmutí. Majitel svítilny je neustále informován prostřednictvím detektoru stavu baterie o aktuální délce provozuschopnosti. Za výjimečných okolností je svítilna uzpůsobena na napájení prostřednictvím až čtyř 18650 Li-Ion či osmi CR123 baterií. Za nouzové situace je svítilna schopna fungovat i s použitím, jednoho či dvou kusů baterií.

Za plného provozu svítilna nabízí několik světelných funkcí. Podle intenzity svitu se odvíjí také doba, po kterou je na jedno nabití možné svítilnu používat. Na nejvyšší výkon s hodnotou 2450 lumen o dosvitu více jak 360 metrů je svítilna provozu schopná celou hodinu. Tento režim nabízí skutečně oslňující osvětlení, které je umožněno jen díky vysoce výkonným světelným diodám LED CREE v kombinaci s kvalitními Li-Ion bateriemi. Nejnižší výkon, který nabízí, dosahuje hodnoty svitu 95 lumen po dobu až 52 hodin.

Svítilna je ovládána jednoduchým způsobem. Dvoustupňovým spínačem se jedním kliknutím změní výkonnostní režim. Při rychlém dvojkliku lze využít také stroboskopickou funkci. Podle zvoleného světelného režimu se automaticky modifikuje hlavní proud světla. Se vzrůstající intenzitou svitu je hlavní světelný kužel rozšiřován, a naopak. Spojitost světelného kuželu i při použití 3 LED CREE diod zajišťuje hliníkový reflektor s vnějším sklíčkem odolným proti mechanickému poškození.