Užitečné informace

Svítilna NiteCore SRT6

Svítilna NiteCore SRT6 na rozdíl od konkurenčních výrobků umožňuje libovolné nastavené intenzity světla. K regulaci svitu je v tomto případě použit inteligentní volící kroužek. Jeho prostřednictvím lze nastavit svítilnu v libovolném okamžiku na jakýkoliv světelný výkon v rozmezí od jednoho až k 930 lumenům. Tato regulace je uživatelsky skutečně nenáročná a velice efektivní. Celý systém lze ovládat pouze jednou rukou, přičemž druhá zůstává zcela volná. Nejen z tohoto důvodu mohou svítilnu použít a při práci ocenit i policisté, příslušníci armády či myslivci. Během používání je možné ji postavit na spodní hranu a nechat svítit do prostoru.

Hlavní komponentou tohoto výrobku je LED Cree XM-L dioda, která ve spojení s digitální optikou poskytuje ostrý světelný kužel. Světlo produkované svítilnou má dosah až dvě stě šedesát metrů. Tento výkon je ovšem spojen s použitím kvalitních baterií, co by napájecího zdroje celé svítilny. Vnitřní struktura a elektronika svítilny umožňují nepřetržitou dobu svícení až po dobu dvou set hodin.

O stavu baterií je možné být stále informován, na povrchu svítilny jsou zabudována čidla, která aktuální stav neustále měří a ukazují. Svítilna je jako celek velice odolná, vnitřní komponenty chrání nerezový kroužek a z vnější strany je zařízení chráněno nerezovým titanem, který chrání hlavní materiál svítilny - letecký hliník. K dokonalosti této svítilny přispívá také zpevněné sklíčko, které je potaženo antireflexem. V konečném důsledku je tedy baterka nejen odolná vůči nárazům, ale i vodě.