Užitečné informace

Survivor New

Ke svítilně byly nově připojeny specifické adaptéry, jimiž lze regulovat způsob svícení svítilny Survivor new.  Adaptéry jsou odlišeny barevně – prostřednictvím černého adaptéru lze eliminovat jakékoliv periferní svícení. Výsledkem je tedy přesný, rovný paprsek světla. Druhý adaptér v oranžové barvě rovněž redukuje rozptyl světla do periferních oblastí a navíc snižuje únavu očí, které jsou vystaveny tomuto umělému osvětlení. Adaptéry umožňují používat svítilnu i v zakouřeném prostředí, ve kterém je obvykle vhodné zvolit odlišný typ svícení, kterým tato svítilna disponuje.

Za všech okolností s použitím adaptérů i bez nich svítilna produkuje svitem o maximální hodnotě 175 lumenů při nastavení vysokého výkonu a 60 lumenů při nastavení výkonu nízkého. V souvislosti se zvolením typu režimu dochází k zvyšování či snižování doby svitu svítilny. Použitelnost svítilny se pohybuje řádově v hodinách v rozmezí mezi osmi až patnácti hodinami. Jistý faktor hraje také způsob napájení, zda jsou použity alkalické baterie, či napájecí adaptér.

Vedle těchto klasických módů nabízí svítilna také režimy blikání a moonlight, pro který je typické skutečně velice jemné světlo, které lze používat podobu až dvaceti dní.

Z hlediska funkčních parametrů, lze světlo ze svítilny Survivor New zaznamenat na vzdálenost až čtyři sta pět metrů. Co se technických parametrů týče, je svítilna voděodolná a odolná vůči nárazu a pádu z výšky až dvou metrů. Těmto vlastnostem svítilna vděčí především materiálu, ze kterého je vyrobena. Tímto materiálem je odolný nylon spolu s hlavní částí svítilny, tedy LED typu C4.