Užitečné informace

Surefire G2X Pro

Každý z těchto režimů má své výhody – režim s vysokou intenzitou kvalitnější použití svitu, ovšem na úkor doby použitelnosti, a naopak nízký světelný režim dlouhou dobu použitelnosti na úkor vysokého svitu.

Svítilna je celkově velmi dobře odolná vůči nárazům, vzhledem k tomu, že je vyrobena z Nitrolon polymeru a tvrzeného hliníku, který standardně opatřen eloxovanou černou vrstvou. Ani přední sklíčko nebylo opomenuto při výběru odolných materiálů. Pro jeho zhotovení bylo vybráno polykarbonové sklo, které je rovněž velice odolným materiálem. Použití těchto materiálů dělá ze svítilny prakticky nezničitelné zařízení. Svítila neodolává jen mechanickému poškození, ale také vodě. Díky zabudovaným O-kroužkům je svítilna voděodolná.

Vzhledem k těmto velice specifickým materiálům se není potřeba obávat poškození svítilny při jejím používání v terénu. Svítilna Surefire G2X Pro je tak zcela vhodným zařízením pro použití v terénních podmínkách.

Surefire G2X Pro je vybavena také funkcí taktické doby svitu. Tato funkce spočívá ve snížení vysokého světelného režimu 2 hodiny po aktivování tohoto režimu. Po snížení energie v baterií světelný výkon klesá na hodnotu 50 lumenů. Zdrojem energie v případě této svítilny je vysoce-kapacitní lithiová baterie CR123A, kterou je možné používat po dobu až deseti let.