Užitečné informace

Surefire 2211

Až nečekaně pestrý je svět svítilen. Kromě klasických ručních svítilen a baterek nebo čelovek můžeme také využít přednosti zápěstní svítilny. A ne ledajaké. SureFire 2211 X WristLight vyvinul renomovaný americký výrobce SureFire na základě zkušeností a potřeb příslušníků ozbrojených složek. Takto získané sofistikované vlastnosti ji zařadily do elitní skupiny taktických svítilen.

Zdrojem světla SureFire 2011 X je dioda LED poskytující tři úrovně světelného výkonu. Nejvyšší 300 lumenů s délkou svícení 1,5 hodiny, prostřední 60 lumenů a výdrží 7 hodin a nejnižší 15 lumenů pro až 13 hodin světla. Energii svítilně dodává jedna baterie CR123A. Samozřejmostí je dokonalý a široký světelný kužel.

Stisk ovládacího tlačítka okamžitě aktivuje nejvyšší výkon svítilny dostačující k ochromení vidění protivníka a k jeho pacifikaci i za případného použití zbraně. Podržení tlačítka střídavě zapíná prostřední a nejnižší výkon pro volbu optimálního nasvícení prostředí. Vnitřek vozidla při nakládání, balení vybavení nebo drobné práce nejen v domácnosti.

Protože za vývojem SureFire 2011 X stojí zkušenosti těch nejlepších, tak není divu, že ji najdeme jak mezi policejními, tak vojenskými svítilnami. Vyrobena z lehkého a odolného polymeru je připravena vydržet nárazy i jiné hrubší zacházení, k němuž při zásazích nutně dochází.

Svítilna samozřejmě dokáže dobře posloužit nejen ozbrojencům, ale všude tam, kde je zapotřebí posvítit si na nějakou činnost a mít obě ruce volné na práci. Ne vše dokáže vyřešit čelovka. Ruka bez potíží pronikne tam, kam se nevejde hlava a osvítí si pracovní prostor přímo uvnitř těžko přístupného místa. Při hmotnosti SureFire 2011 X 100 gramů zápěstí ani nepozná, že nese zátěž, natož aby byla nepříznivě ovlivněna motorika ruky.

SureFire 2011 X je správnou volbou pro každého, kdo potřebuje tak trochu netradiční taktickou svítilnu. A pro pochybovače tu jsou naši odborníci, aby poradili a doporučili.