Užitečné informace

Streamlight TLR-1s

Hrdina české válečné komedie poroučí „Stůj, nebo se netrefím“. Jinou oblíbenou floskulí hrdinů šestákových kriminálek je výzva „Stůj, nebo střelím“. Ovšem ne vždy je splněn základní předpoklad úspěšného výstřelu: Vidět cíl. Vojáci i policisté musí zasahovat v kteroukoliv denní i noční dobu a právě pro ten druhý případ potřebují kvalitní svítilny na zbraně.

Jednou z nich je taktická podvěsná LED svítilna Streamlight TLR-1s se světelným výkonem 300 lumenů a možností přepnout na stroboskop. Technologie LED C4 odolává otřesům a bez potíží přežila nespočet zpětných rázů při střelbě. Předností svítilny je jednoduchá montáž bez použití nástrojů pod pistole s drážkou. Součástí dodávky jsou také adaptéry k uchycení na jiné typy zbraní,

Ovládání TLR-1s kolébkovým spínačem nabízí výběr mezi okamžitým a trvalým svitem v režimu plného světla nebo stroboskopu. Oněch 300 lumenů v každém případě protivníka zaskočí, dočasně oslepí a dezorientuje. S trochou nadsázky by šlo říct, že nad takovou svítilnou není nutná nabitá zbraň. Hluboká parabola reflektoru vytváří úzký světelný kužel schopný osvítit cíl až do vzdálenosti téměř 220 metrů.

Od zbraňových svítilen se očekává odolnost a výdrž v bojových podmínkách. Skutečně to nejsou žádné panenky na hraní. Streamlight TLR-1s je vyroben ze slitiny hliníku s povrchovou úpravou černý elox a zvýšenou odolností vůči opotřebení. Svítilna je použitelná v širokém spektru venkovní teploty od -40°C do 49°C. Stupeň krytí IPX7 garantuje její vodotěsnost při ponoru do hloubky jednoho metru až po dobu 30 minut. Při délce 86,1 mm, průměru hlavy 30 mm, výšce 36,5 mm a šířce 37,3 mm má hmotnost pouhých 119 g. S takovou zátěží ruka střelce jen tak neztěžkne a neovlivní přesnost střelby.

Doba se mění a s ní i lidé. Pořizování zbraňových svítilen přestává být výsadou profesionálů. Nachází své uplatnění mezi armádními fanoušky, airsoftovými nadšenci a také těmi, kteří si zbraně pořizují pro osobní ochranu.