Užitečné informace

Špunty do uší Surefire EP7 Sonic Defender Ultra

Pracovní doplňky, jako jsou například přilby pro lesníky, mají často sluchátka zabudované, ale manipulace s nimi není příjemná. Velmi pozitivní alternativou ke sluchátkům jsou právě špunty do uší. Běžné špunty i sluchátka mají ale jednu nevýhodu, tlumí nejen hluk, ale i klasické hovory a zvuky i o nízké intenzitě.

Špunty do uší Surefire EP7 jsou v tomto směru revoluční novinkou. Ačkoliv jsou schopny tlumit vnější hlučné projevy strojů či hudby, zároveň umožňují vnímat zvuky o přiměřené intenzitě, které sluch nikterak nepoškodí.

Tyto špunty do uší jsou vyrobeny z měkké pěny Comply (hypoalergenní polymer), jejíž složení nečiní problémy ani většině alergiků. Mechanizmus, který umožňuje průchod běžných rozhovorů skrz špunty do uší, funguje díky zakomponování filtračních uzávěrů, s nimiž lze velice jednoduše manipulovat. Jejich úpravou si lze individuálně nastavit intenzitu zvuku, která bude k zvukovodům propuštěna. Je třeba mít na paměti, že špunty jsou schopny vnější zvukové podmínky eliminovat až o hodnotu 28 dB.

Ze špuntů, nebo také chráničů sluchu, lze během okamžiku vytvořit úchyt pro radiokomunikační systémy, hlavně tedy sluchátka. Stačí k tomu jednoduché odstranění filtru, který se stará o znemožnění přístupu zvuku, který poškozuje sluch (jako hranici škodlivého zvuku lze uvést hodnotu 85 dB).

Proto, aby špunty fungovaly správně, je potřeba zvolit i správnou velikost výrobku. V tomto případě se vyrábějí ve velikostech S, M a L a každý chránič sluchu je určen právě do jednoho ucha, a je rozlišen písmeny L (levá) a R (pravá).