Užitečné informace

Špunty do uší Surefire EP7 Sonic Defender Ultra

Špunty do uší Surefire EP7 Sonic Defender Ultra

Pracovní doplňky, jako jsou například přilby pro lesníky, mají často sluchátka zabudované, ale manipulace s nimi není příjemná. Velmi pozitivní alternativou ke sluchátkům jsou právě špunty do uší. Běžné špunty i sluchátka mají ale jednu nevýhodu, tlumí nejen hluk, ale i klasické hovory a zvuky i o nízké intenzitě.

Špunty do uší Surefire EP7 jsou v tomto směru revoluční novinkou. Ačkoliv jsou schopny tlumit vnější hlučné projevy strojů či hudby, zároveň umožňují vnímat zvuky o přiměřené intenzitě, které sluch nikterak nepoškodí.

Tyto špunty do uší jsou vyrobeny z měkké pěny Comply (hypoalergenní polymer), jejíž složení nečiní problémy ani většině alergiků. Mechanizmus, který umožňuje průchod běžných rozhovorů skrz špunty do uší, funguje díky zakomponování filtračních uzávěrů, s nimiž lze velice jednoduše manipulovat. Jejich úpravou si lze individuálně nastavit intenzitu zvuku, která bude k zvukovodům propuštěna. Je třeba mít na paměti, že špunty jsou schopny vnější zvukové podmínky eliminovat až o hodnotu 28 dB.

Ze špuntů, nebo také chráničů sluchu, lze během okamžiku vytvořit úchyt pro radiokomunikační systémy, hlavně tedy sluchátka. Stačí k tomu jednoduché odstranění filtru, který se stará o znemožnění přístupu zvuku, který poškozuje sluch (jako hranici škodlivého zvuku lze uvést hodnotu 85 dB).

Proto, aby špunty fungovaly správně, je potřeba zvolit i správnou velikost výrobku. V tomto případě se vyrábějí ve velikostech S, M a L a každý chránič sluchu je určen právě do jednoho ucha, a je rozlišen písmeny L (levá) a R (pravá).