Užitečné informace

Sidewinder Rescue AVI

Přilbová svítilna určená pro využití především ozbrojenými složkami. Svítilna Sidewinder Rescue AVI se již podle názvu uplatní primárně při záchranných operacích. Svítilnu lze bez problémů připevnit k přilbě, popřípadě jiné části oblečení. 

Svítilna disponuje pěti světelnými režimy, co se intenzity svitu týče. Svítilnu lze nastavit podle procent vydávané energie a 5%, 20%, 50% nebo 100% svícení. Intenzitu svitu u svítilny lze nastavit delším stisknutím tlačítka spuštění. Poslední možná varianta nabízí intenzitu svitu o síle 50 lumen, která platí pro primární bílou C4 LED, která je provozuschopná po dobu 50 000 hodin. Tyto hodnoty se však týkají jen jedné z celkových 4 diod, které jsou do svítilny zabudovány. Svítilna také disponuje zeleným, červeným infračerveným světlem. Jednotlivé barevné diody lze nastavit správným otočením spínače, jehož konstrukce zamezuje nechtěné výměně barev bez vědomí majitele. Právě možnost svítit všemi těmito barvami díky jednomu zařízení ze svítilny činí nepostradatelný článek vojenské výbavy. Svítilnu s těmito typy diod využijí vedle bezpečnostních složek také například myslivci. 

Světlo vycházející z této přilbové svítilny lze nastavit do různých směrů v rozptylu 185° směrem nahou i dolů. Zabudovaná rozptylka rovněž umožňuje svícení do všech směrů jak nahoru a dolů, tak i vpravo i vlevo. Svítilna je utěsněna o-kroužky, které z ní činí voděodolné i nárazuvzdorné zařízení. 

Svítilna čerpá energii z dvou baterií typu AA. Obecně platí, že lithiové baterie umožňují delší provoz a jsou i více odolné vůči změnám teplot, které dosahují extrémních hodnot. Pro každé případy je vhodné disponovat oběma typy baterií, minimálně pro případ, že se nedostanete do míst, kde je možné lithiové baterie dobít.