Užitečné informace

Scene Light – nabíjecí osvětlovací těleso

Svítilna na první pohled působí dojmem poněkud robustnější ruční svítilny. Ovšem velice rychle, řádově v době desítek vteřin, lze z této jednoruční přenosné svítilny vytvořit stojan s reflektorem ve výšce 1,8 metrů.


Reflektor svítilny se jednoduše vysune do výšky díky integrovanému stativu ukrytému ve vnitřku zařízení. Osvětlovací zařízení nabízí výkon svitu o síle 3600 lumen, které lze udržovat po neomezeně dlouhou dobu. Osvětlovací těleso je totiž možné připojit do externího napájecího zdroje, který reflektoru dostatek potřebné energie poskytne. Svítilnu lze samozřejmě používat také bez elektrické zásuvky ve své blízkosti. V případě provozu zařízení na zabudovaný akumulátor se doba použitelnosti pohybuje mezi osmnácti až pěti hodinami v závislosti na nastavení intenzity svitu.


Tento světelný výkon a variabilita použití svítilny napovídá, že její služby ocení také bezpečnostní služby a záchranné složky státu při zásahu ve špatném terénu, kde není možné instalovat jinou osvětlovací techniku. Vzhledem k tomu, že základna svítilny tvoří tu nejbytelnější část, reflektor je tak snáze dostupný i do míst, kam není možné jiné zařízení takto jednoduše instalovat.


Samotný svit reflektoru lze upravit a nastavit požadovanou šířku světelného paprsku. Ačkoliv osvětlovací těleso umožňuje zářit o síle 3600 lumen, je možné nastavit i režim s nižší intenzitou svitu o síle 2400 lumen při nastavení středního výkonu, popřípadě 1100 lumen, během nastavení nejnižšího možného výkonu. Pro srovnání je možné říci, že nejnižšího světelného režimu Scene Light nedosahuje ani součet turbo režimu několika klasických ručních svítilen.