Užitečné informace

REGULA lupa 1004

Pro zjištění pravosti bezpečnostních prvků na nejrůznějších bankovkách, cenných listinách i dokumentech postačí výrobek z řady REGULA lupa 1004. Tuto lupu ocení nejen lidé, kteří přicházejí ke kontaktu s ceninami jako sběratelé, ale i ti z nás, kterým se poštěstilo například při úklidu na půdě nalézt staré dokumenty.

Především sběratelé potřebují kontrolovat pravost potenciálních nových přírůstků do svých sbírek. Toto se týká mimo jiné sběratelů z řad filokartie, filatelie či numismatiky ale i sběratelů drahých kovů.

Mezi nesporné výhody produktu REGULA lupa 1004 patří, že je vybavena potřebným osvětlením, které umožňuje kvalitnější zhodnocení zkoumané věci jak za dobrých, tak i špatných světelných podmínek. Tento typ lupy zvětšuje zkoumaný objekt desetinásobně, tedy umožňuje adekvátní posouzení pravosti kontrolovaného dokumentu či bankovky.

Například u bankovek je pomocí této lupy možné kontrolovat následující prvky: vodoznak, mikrotexty ochranných proužků i mimo ně a další. Především mikrotext je však možné nalézt i u jiných druhů dokumentů, které jsou opatřeny bezpečnostními prvky. Lupa rovněž poslouží k jednoduchému a rychlému posouzení pravosti podpisů.

REGULA lupa 1004 je napájena šesti vatovou baterií, jejíž výměna je naprosto jednoduchá. Baterie má v případě nepřetržitého svícení životnost až třicet hodin. Optika tohoto typu lupy disponuje pokovením.