Užitečné informace

Přednosti LED svítilen

Jednou z pozitivních vlastností mluvící ve prospěch LED svítilen je jejich šetrnost k životnímu prostředí. Určitému segmentu zákazníků tedy jejich používání zapadá do jejich životního stylu. Z praktického a funkčního hlediska jsou jejich výhody patrné v porovnání jak s klasickými žárovkami, tak těmi úspornými. LED svítilny disponují okamžitým ostrým světelným kuželem, který lze libovolně zapínat a vypínat bez strachu z jakéhokoliv poškození vnitřního mechanizmu. LED zářivky jsou jednoduše mnohem rychleji akceschopné, než žárovkové svítilny. Z tohoto důvodu, lze LED diody nalézt i u svítilen určených pro ozbrojené složky.

LED žárovky lze považovat i za bezpečnější, vzhledem k tomu, že neprodukují prakticky žádné teplo. Proto nehrozí při delší aktivaci poškození okolního zařízení vně svítilny. Zároveň tím odpadá nutnost instalace chladícího zařízení do vnitřku svítilny. A s ohledem na konstrukci LED diod samotných se není nutné obávat mechanického poškození, jako se tomu často děje u žárovek klasických.

Praktická nezničitelnost zařízení, která je připisována LED diodám, souvisí i s provozní dobou LED žárovek. V číslech velice jednoduše řečeno, klasická žárovka, tak jak jí známe - s vlákny, dosahuje použitelnosti řádově ve stovkách hodin. LED diodové žárovky a potažmo svítilny mají životnost řádově v desítkách tisíc hodin. Jako průměrnou hodnotu lze uvést 50 000 hodin provozu na jednu LED diodu.

Shrneme-li výše uvedené informace a připustíme-li, že počáteční cena LED diodových svítilen může být nepatrně vyšší, i tak je naprosto zřejmé, že svými kvalitami jsou LED svítilny mnohem výhodnější investicí.