Užitečné informace

Pracovní svítilny

Práce kvapná, málo platná. Nejen spěch je špatným rádcem, ale ani šero a špatná viditelnost neprospívají pracovnímu úsilí. A je úplně jedno, zda pod širákem, v dílně, ateliéru nebo v exotičtějším prostředí při práci v podzemí. Aby práce šla od ruky, k tomu dopomůže široká nabídka pracovních svítilen a baterek.

Do pojmu práce můžeme zahrnout neskutečně mnoho různorodých činností. Každou z nich charakterizují specifické nároky na porci ideálního světla. Kupříkladu pracovat pod vodou bez speciálních potápěčských svítilen je prakticky nemožné. I jiná zaměstnání s nádechem dobrodružna vyžadují své: Svítilny policejní nebo vojenské, či hasičské. Pro mnohé romantika a dobrodružství, pro ženy a muže těchto profesí tvrdý každodenní chléb.

Nicméně zůstaňme při zemi ve zcela prozaickém prostředí stavenišť a dílen. Pravda, rozlehlé až nepřehledné prostředí staveb vyžaduje zalít světlem velké prostory. K tomu vynikajícím způsobem slouží osvětlovací systémy. Ovšem na stavbách najdeme také interiéry, kde ruční svítilna přijde k duhu.

Není dílna jako dílna. Každá výroba a technologie potřebuje to „svoje“ světlo. V opravárenských a montážních dílnách potkáme i populární čelovky. Na práci je dobře vidět a obě ruce jsou volné. Velmi užitečnou službu poskytují svítilny opatřené magnetickou úchytkou nebo klipem na uchycení. Časté jsou montážní lampy s kloubovou konstrukcí stojanu.

Je zřejmé, že pro mnohé pracovní svítilny jsou nepostradatelné bezpečnostní certifikáty. Odolnost proti vodě a prachu (IP certifikace) nebo pro práce v prostředí s možností výbuchu (ATEX certifikace). I tam je totiž zapotřebí na práci dobře vidět. Samozřejmostí musí být vysoká odolnost proti nárazům a korozi.

Je vidět, že vybrat kvalitní pracovní svítilnu není žádná legrace. Jde o to nejen vidět, ale také být v bezpečí a mít jistotu, že svítilna neselže. Pokud si nejste jisti, poraďte se s našimi odborníky.