Užitečné informace

Policejní svítilny

Kvalitní svítilna a policista by měli tvořit nerozlučnou dvojici, a to bez jakékoliv nadsázky. Už jen proto, že až příliš mnoho padouchů páchá nepravosti pod pláštíkem noci. Snad s výjimkou „bílých límečků“, ale to je jiná kapitola. Jde-li policista po horké stopě, pak spolehlivá a vhodná policejní svítilna může představovat rozdíl mezi životem a smrtí. Otázkou je, jakou vybrat a zařadit do standardní výbavy.

Služební aktivity jsou natolik různorodé a probíhají v nejrůznějších prostředích za předem těžko předvídatelných podmínek: Honičky v přírodním terénu i po opuštěném průmyslovém objektu, za dne nebo v noci, pátrací akce po ztracené či prchající osobě. Každá z těchto aktivit klade trochu jiné nároky na užitkové vlastnosti potřebného služebního světelného zdroje. Naštěstí výrobci svítilen nezapomínají ani na potřeby profesionálů bdících nad naší bezpečností a trh s těmito svítilnami nabízí široké spektrum produktů, z něhož by si měl vybrat každý to svoje.

Taktická svítilna by měla splňovat řadu i protichůdných požadavků: Co nejdelší dobu svícení při vysokém výkonu, nesmí být velká, nejlépe tak akorát do ruky a malá hmotnost. Musí být vhodná k nošení v kapse i v pouzdře na opasku. O spolehlivosti a odolnosti ani nemluvě. Samostatnou kategorii tvoří taktické zbraňové svítilny uzpůsobené k montáži na zbraň. Jsou odolnější proti povýstřelovým rázům s ovládáním, které minimálně narušuje držení zbraně. Výhoda upevnění zdroje světla na zbrani se také projeví při nutnosti střelby jednou rukou.

Trochu jiným šálkem kávy jsou vyhledávací svítilny. Již sám název napovídá, k jakému účelu slouží. Záchranné akce v údolích divokých řek, v hlubokých lesích, na horách. Za plného slunce, v noci, na sněhu, za deště. Odolnost je samozřejmostí a k ní přistupuje potřeba co nejdelšího dosvitu a výdrže použitých zdrojů energie. Potřebné jsou i signalizační svítilny nebo osvětlovací sady.

Jak je vidět, nabídka je skutečně pestrá, takže ani muži zákona nemusí mít zbytečné obavy z noci a tmy.