Užitečné informace

Osvětlovací balóny

K čemu tak může být balón? Samozřejmě na hraní. To přece napadne každé dítě. Hrátky s míčem od školky přes čutanou, vybíjenou nebo košíkovou až po tenis a mnoho, mnoho dalších. Nelze nezmínit létání při vzpomínce na letní oblohu plnou horkovzdušných pestrobarevných obrů důstojně se vznášejících nad našimi hlavami. Ale balón na svícení? Bláznivá myšlenka. A přece, osvětlovací balóny nejen, že existují, ony jsou důstojnými reprezentanty osvětlovacích systémů.

Úžasná představa: Záplava denního světla vylupující rozlehlé prostranství z moci temnoty. Žádné stíny, žádné vedlejší efekty tak typické pro reflektory. Rovnoměrné světlo šířící se do všech stran. Tak to umí jenom osvětlovací balón užitečný všude tam, kde lidé potřebují dobře vidět i za hluboké noci, ať už na práci nebo při zábavě.

Velikost prostoru osvětleného balónem závisí na síle světelného zdroje a výšce, z níž vychází světlo. V naší nabídce najdete osvětlovací balóny vybavené LED diodami od 500W se svítivostí 50 tisíc lumenů až po 2100W se svítivostí 250 tisíc lumenů. Vyrobené z nehořlavých materiálů a opatřené stupněm krytí IP54, takže ani silný déšť není hrozbou.

Umístění osvětlovacího balónu záleží čistě na uživateli, prakticky není limitován žádným omezením. Lze použít stativ, který dosáhne do výšky necelých pěti metrů. Proto mají balóny v horní části umístěn výklopný hák pro zavěšení. Například na jeřáb, strom, žebřík nebo nějakou konstrukci. Výšku pak omezuje pouze délka napájecího kabelu.

A uživatelé? Spokojená spokojenost, ať už jde o jakékoliv profese, jakékoliv prostředí. Osvětlovací balóny mohou pomoci policistům například při vyšetřování nočních dopravních nehod. V denním světle, byť umělém, nelze přehlédnout žádnou stopu. Ve výbavě je mají i jiné policejní složky, armáda, hasičský záchranný sbor a další instituce. Marné nejsou ani pro osvětlení zahradní slavnosti nebo letní noci plné tance a zábavy.

Není balón jako balón, ale osvětlovací balón je trefou do černého.