Užitečné informace

Nitecore TM16

Pro dosažení světelného výkonu o této intenzitě je potřeba dodat i odpovídající energii, která je produkována čtyřmi akumulátory typu Li-Ion 18650. O aktuálním stavu baterie neustále informuje integrovaný indikátor napětí. O tomto stavu jsou majitelé svítilny Nitecore TM16 informování s přesností na 0,1 V.

Od stavu baterií a energie v nich se odvíjí také možnost volby rozličných světelných výkonů. Světelný výkon, který lze používat tři čtvrtě hodiny při zcela nabitém akumulátoru, dosahuje 4 000 lumenů. Vysoký výkon, použitelný dvě a půl hodiny překračuje hranici 1700 lumenů, což je stále hodnota, kterou většina svítilen pro běžné použití není schopna nabídnout. Střední výkon je rovněž při relativně vysoké hodnotě intenzity svitu 700 lumen provozu schopný po dobu až 6 hodin.

Nízký světelný výkon se již rovná standardním hodnotám, kterými svítilny běžně disponují. Zajímavá je však doba, po kterou lze takto nastavenou svítilnu Nitecore TM16 mít k dispozici. Tato doba překračuje 16 hodin. Světelný mód s nejnižší intenzitou svitu je logicky možné používat po nejdelší možnou dobu, která se rovná 520 hodinám.

Intenzitu a svit jako takový ovlivňují i ostatní komponenty, které byly pro konstrukci této svítilny použity. Optická technologie použitá u reflektoru je jednou z těchto komponent, které produkovaný svit dostávají skrze ultra-čiré sklíčko do prostoru.