Užitečné informace

Nitecore SRT7GT

Dokonalost vždy potěší. Setkání s Nitecore SRT7GT a jejími vlastnostmi naleje optimismus do žil všech outdoorových nadšenců. Taktické zaměření ji předurčuje k plnění náročných úkolů v roli svítilny policejní, vojenské nebo myslivecké. Nicméně je vítaná i ve společnosti záchranářů, horolezců, jeskyňářů a jim podobných dobrodruhů. Některé schopnosti svítilny jsou až překvapivé.

Na prvním místě je inteligentní ovládací kroužek SSR. Ve třetí generaci dovoluje plynulou regulaci výkonu v rozmezí 0 až 1 000 lumenů a volbu nejvhodnějšího světelného režimu. Svítilna SRT7GT disponuje 7 speciálními světelnými režimy díky čtyřem vícebarevným diodám LED a výkonné LED CREE XP-L HI V3 s dosvitem až do vzdálenosti 450 metrů.

Červená, zelená, modrá a UV světlo. Výhody použití barevného svícení při nočních aktivitách zmiňuje článek o barevných filtrech, proto zde věnujeme pozornost UV světlu. Velice dobře ho znají akvaristé z osvětlení akvárií a také návštěvníci diskoték, koncertů a jiných zábavných atrakcí. Nicméně UV světlo má široké uplatnění i při jiných činnostech: SRT7GT dobře poslouží při odhalování trhlin v nátěrech, při kontrole vodoznaků v ceninách, čtení neviditelných inkoustů a při řadě dalších činností.

Ze speciálních režimů svítilny SRT7GT zbývá představit poslední tři. Stroboskop silnými záblesky oslepí a dezorientuje protivníka a umožní tak jeho bezpečnější zajištění. Policejní maják bliká střídavě červeně a modře s cílem upozornit, že se něco děje. Obdobnou funkci plní i maják bezbarvý.

Elektronika svítilny dává vybrat zdroj energie mezi jednou baterií Li-lon 18650 nebo dvěma lithiovými CR123A, z nichž první má větší výdrž a posvítí nám delší dobu. Kvalitu světla podtrhuje extrémně výkonná parabola (přesná digitální optika PDOT) a sklíčko s oboustranným antireflexním povrchem.

Nitecore SRT7GT by neměla chybět ve výbavě nikoho, kdo potřebuje dobře vidět i to, co v normálním osvětlení vidět není. Konzultací s našimi odborníky nic nezkazíte.