Užitečné informace

Nitecore P15

Taktická svítilna, která je vhodným doplňkem výbavy především pro outdoorové sportovce, ale také pro lovce, kteří v lese při lovu zvěře nepopiratelně potřebují kvalitní osvětlení do prostoru. Tato svítilna poskytuje osvětlení do vzdálenosti až 278 metrů, což je hodnota, se kterou si vystačí i lovci divoké zvěře.

Světlo, které ze svítilny vychází, dosahuje světelného výkonu 430 lumen, což odpovídá nadstandardním hodnotám ručních svítilen. Vedle hodnoty svitu je však podstatným atributem také kvalita provedení reflektoru a optiky, což v případě svítilny Nitecore P15 nebylo rovněž podceněno.

Svítilnu lze při vložení kompatibilní baterie typu 18650 Li-ion používat po dobu maximálně 520 hodin. Druhým typem baterie, kterou je možné do svítilny použít je baterie CR123A lithiového typu, jejíž výkonost je mnohonásobně menší. Svítilna je při vložení této baterie provozuschopná maximálně 310 hodin.

Tyto doby svitu jsou ovšem možné pouze v případě, že je svítilna nastavena na 1 lumen. Vedle tohoto nejnižšího způsobu svícení, který je určený pro situace, kdy je potřeba zanechat taktickou svítilnu v provozu po maximálně dlouhou dobu, popřípadě není nutné kvalitnější osvětlení, existují další tři typy svícení. Ostatní světelné režimy, kterými svítilna disponuje, dosahují hodnot 35 lumen, 150 lumen a 430 lumen. Svítilna Nitecore P15 má zabudovanou paměťovou funkci, tedy naposledy nastavený režim se v okamžiku zapnutí svítilny automaticky aktivuje.

Maximální doba použitelnosti se zde opět liší v závislosti na použitém typu zdroje energie. Rozdíly jsou zde ovšem patrné v řádech hodin, což pro některé uživatele může být rozhodující charakteristika. Ať je do svítilny vložen jakýkoliv povolený zdroj energie, o zbývajícím napětí v baterii informuje indikátor baterie.

Z hlediska konstrukčních materiálů byla zvolena slitina leteckého hliníku a na přední část poté minerální sklíčko, vylepšené antireflexní úpravou.