Užitečné informace

Nitecore MT2A

Svítilna je proto uzpůsobena i systémem zapínání. Spínač svítilny byl umístěn na konec svítilna tak, aby jej bylo možné jednoduše ovládat i v rukavicích. Umístění spínače na samý okraj svítilny zamezuje možnosti jejího samovolného spuštění.

Svítilna Nitecore MT2A je poměrně nenáročným zařízením, které ke svému spuštění potřebuje pouze dvě AA baterie. Na výkonnost svítilny nemá vliv, jaký konkrétní typ baterií je používán, zda alkalické či li-ion. Nižší náročnost svítilny na napájecí zařízení naznačuje, že maximální hodnota lumen, kterou svítilna bude schopna poskytnout, se nebude pohybovat v řádech tisíců.

Svítilnu lze použít ve čtyřech světelných režimech, nejvyšší z nich – turbo světelný mód dosahuje intenzity svitu 280 lumen. Tento režim lze ale používat pouze po dobu dvou hodin a patnácti minut, ačkoliv se z bezpečnostních důvod po patnácti minutích automaticky transformuje na vysoký režim, aby nedošlo k přehřátí vnitřních komponent. Vysoký režim září o síle méně než poloviční. Střední výkon je možné používat po dobu až dvanácti hodin, ovšem je nutné počítat s tím, že světlo produkované přes reflektor zde dosahuje hodnoty 50 lumen. Nejmenší možný režim – nízký – svítí o síle 15 lumen. Vedle těchto klasických režimů je svítilna vybavena také režimy stroboskop a SOS.