Užitečné informace

Nitecore MT10A

Potká-li myslivec myslivce, tak po několika zdvořilostních frázích dostane slovo myslivecká latina. A tak jednoho dne na sebe narazili dva myslivci. Ten první vynechal fráze a rovnou spustil. Včera v noci si to užil v lese pod Zříceninou. Druhý mu nevěřil. Tam si potmě nikdo netroufne. A první trumfoval: Pro Nitecore MT10A není žádná tma překážkou.

Druhého samozřejmě popadla zvědavost, s kým že to tam ten sukničkář šel. S kým! No přece s taktickou svítilnou. Úžasný zážitek. Malá, tak akorát do dlaně, až primitivní ovládání a ten výkon. Při 920 lumenech je světlo jako ve dne a je vidět až do vzdálenosti 170 metrů. Ale umí i další čtyři slabší úrovně svícení 500, 180 nebo 70 lumenů a vrcholem je jeden lumen, je-ji nutno kouknout na hodinky. Stoprocentní nenápadnost pak dodává červené světlo. Když jsem ho zkoušel, tak přišla laňka a kdybych měl co, tak by mi žrala z ruky.

„Takovou svítilnu bych teda chtěl vidět.“ Na to první myslivec zašátral po kapsách, aby vítězoslavně vytáhl MT10A. Druhý kroutil hlavou, taková hračička. „Podívej, jak je to jednoduché“, ukazuje první. „Tlačítkem na patě svítilny zapnu a vypnu a pomocí těchto dvou tlačítek ovládám zbytek. Přímý přístup k nejvyššímu výkonu nebo k červenému světlu. Takto nastavím méně výkonné režimy a takto speciální: Stroboskop, maják a SOS.

„No jo, to by asi zvládl i můj pětiletý vnuk.“, ustupuje skeptik. „Ale stejně: Bouchneš s ní o strom nebo skálu a máš po hračičce.“ Druhý se jenom směje. „V žádném případě.“ Poklepává kloubem ukazováku na designové tělo Nitecore MT10A. „Speciální slitina leteckého hliníku s proti korozní úpravou a zvýšením tvrdosti dle normy HAIII military. Může spadnout až z výšky 1,5 metru a vodu přežije až do hloubky dvou metrů.“

Poslední argumenty nevěřícího Tomáše přesvědčily s konečnou platností „Asi si ji taky pořídím. Ukaž, ať ji potěžkám. Hm… Jako pírko ani kapsu nevytahá. Takovou můžu mít pořád při sobě a nic mě nezaskočí. Ani vypnutý proud, což je u nás každý druhý den. Bez Nitecore MT10A už neudělám ani krok.“