Užitečné informace

Nitecore MT10A

Výkonná taktická svítilna, kterou je možné používat při různých aktivitách i v přírodě. Svítilna Nitecore MT10A disponuje totiž sekundárním zdrojem světla v červené barvě, které umožnuje šetrnější svícení uprostřed noci v přírodě. Červené světlo je totiž pro zvířata mnohem snesitelnější, než světlo bílé.

Vzhledem k použití dvou světelných zdrojů disponuje svítilna také dvěma bočními spínači, které ulehčují volbu konkrétního světelného výkonu či módu. Díky zabudovanému paměťovému efektu zůstane naposledy zvolený režim nastaven ve svítilně až do opětovného spuštění.

Svítilna je z hlediska primárního zdroje světla vybavena LED typu CREE, která dosahuje maximálního výkonu 920 lumen. V tomto případě je tento svit viditelný ze vzdálenosti až 170 metrů. Bílá LED produkuje jak kontinuální, tak přerušovaný svit, stejně tak i červená LED plní obdobné funkce. Zároveň funguje jako indikátor, který informuje o aktuálním napětí baterie.

Maximální doba použití svítilny se liší od zvoleného režimu a především intenzity svitu, který je v rámci daného režimu nastaven. Nejvyšší režim, turbo, dosahuje intenzity svitu 920 lumenů, ovšem tuto hodnotu je možné mít nastavenou pouze po dobu 30 minut a v případě použití akumulátoru IMR 18350. Pokud budou součástí svítilny Nitecore MT10A režim turbo již nepřekračuje svou intenzitou hranici 200 lumenů, ovšem je možné jej používat po dobu necelých tří hodin. Ruku v ruce s nižšími hodnotami lumenů se úměrně prodlužuje maximální doba použitelnosti jak u akumulátoru IMR 18350, tak u baterií CR123.

Svítilna je vyrobena ze slitiny leteckého hliníku, který je na svém povrchu opatřen eloxovou vrstvou, která mimo vyšší odolnosti a tvrdosti přidává k vlastnostem také voděodolnost.