Užitečné informace

Nitecore MH12

U svítilny je možné nastavit prostřednictvím inovovaného spínače hned sedm světelných režimů. Čtyři z nich se liší intenzitou svitu, která se pohybuje od 1 000 lumenů až po jeden lumen. Ve všech případech se odlišuje maximální doba použitelnosti daných režimů. Zatímco vysoký režim je možné mít spuštěný po dobu maximálně jedné hodiny, tak střední režim s 240 lm vydrží v pohotovosti více jak pět hodin, režim nízký dvacet hodin a ultra nízký režim dokonce přes 500 hodin. Další tři světelné režimy se odlišují způsobem svícení. Jedná se o přerušovaná svícení ve stylu volání o pomoc SOS, popřípadě ochranné svícení Stroboskop a neposlední řadě informační svit s běžně používaným názvem Maják.

Jednotlivé světelné režimy lze nastavit také podle energie, která zbývá v bateriích a o které je majitel svítilny neustále informován prostřednictvím indikátoru výkonu baterie. Zdroj energie u svítilny Nitecore MH12 tvoří Li-ion akumulátor, který se nabíjí prostřednictvím microUSB portu. Tento způsob nabíjení uvnitř samotné svítilny je uživatelsky velice pohodlný a šetří jak čas, tak i prostor pro samostatná nabíjecí zařízení.

Z hlediska použitých materiálů, hlavní stavební prvek tvoří slitina leteckého hliníku, která je na povrchu ošetřena eloxem. Přední část tvoří tvrzené ultra-čiré sklíčko, které disponuje obou stranou antireflexní vrstvou. Svítilna je rovněž voděodolným zařízením, které odolává až do hloubky dvou metrů.

Svítilna je na svém konci uzpůsobena stání na rovném povrchu, funkce stroboskop, maják i sos tak mohou být použity i v krizových situacích.