Užitečné informace

Nitecore HC30 čelovka

Nespornou výhodou čelových svítilen je možnost používat aktivně jejich svit aniž by uživatel byl jakkoliv omezen v pohybu. Svítilna jednoduše svítí tím směrem, kam se její majitel dívá. Toto je nesporná výhoda vůči ostatním světelným zdrojům. Světlo se objeví vždy na tom místě, kam se zrovna díváte, aniž byste museli využít své ruce. Čelovka se tak hodí k použití nejen v pracovních podmínkách, ale i v těžkém terénu, kde je potřeba všechny končetiny využít ke stabilitě a vlastnímu bezpečí, stejně jako doma, na zahradě či v přírodě během grilování. Čelová svítilna Nitecore HC30 je nedílnou součástí výbavy turistů především do jeskyní, kde je nutné kvalitní osvětlení a prázdné ruce.

Zdroj světla, který je hlavní komponentou této čelové svítilny je LED CREE XM-L2, která na nejvyšší výkon vyprodukuje svit o intenzitě 1 000 lumen. Tento světelný paprsek je viditelný a především přináší kvalitní osvětlení na vzdálenost 162 metrů. Během provozu čelové svítilny lze nastavit několik světelných módů, které se odlišují dle intenzity svitu. V každém případě, široký světelný kužel, kterým svítilna disponuje, je schopen osvítit 100° výseč, tedy i periferní oblast bude velice snadno viditelná a osvětlená.

Čelovka Nitecore HC30 je multifunkčním zařízením. Zdroj světla lze z pásů, které jsou určené z připevnění na hlavu vyjmout a použít jako samostatnou svítilnu. Svítilnou lze svítit maximálně po dobu 330 hodin na jeden zdroj energie. Tato maximální doba ovšem odpovídá nastavení na nejméně intenzivní světelný mód.

Svítilna, jak již bylo řečeno, je určena i do extrémních podmínek, od čeho se odvíjí také její vlastnosti. Svítilna je nárazuvzdorná a zároveň voděodolná.