Užitečné informace

Nitecore HA20

Ve světě kvalitních čelových svítilen má svoje pevné místo také kompaktní čelová LED svítilna Nitecore HA20. Tato univerzální čelovka má velmi všestranné využití, ať už se jedná o turistiku, sport, speleologii, kemping a pobyt ve volné přírodě nebo rozmanité pracovní účely.

Má velmi odolné a zároveň lehké tělo vyrobené ze slitiny leteckého hliníku, které umožňuje optimální chlazení pro dostatečný odvod tepla. Inteligentní kontrola teploty tak zajišťuje bezpečné používání a prodloužení životnosti svítilny. Samozřejmostí je potřebná voděodolnost a nárazuvzdornost.
 
Pro maximální snížení celkové hmotnosti je zadní část čelovky pro vkládání baterií vyrobena z nárazuvzdorného vysoce odolného plastu. Výsledkem je pouhých 62 gramů váhy, díky čemuž je nošení opravdu pohodlné. 

Svítidlo je vybaveno primárním reflektorem s bílým světlem o výkonu 300 lumenů s dosvitem až 110 metrů. Precizně navržená a vyrobená optika poskytuje reflektoru excelentní výkon. Reflektor vytváří extrémně široký světelný paprsek v úhlu 100°, čímž umožňuje uživateli perfektní periferní vidění. Vysoce výkonný regulační obvod zajišťuje dobu svitu až 160 hodin. Svícení lze nastavit na 5 módů (+ 3 extra módy blikání). 

Pro speciální účely nebo signalizační blikání disponuje čelovka dvěma sekundárními červenými LED diodami, které mimo jiné skvěle pomáhají adaptaci lidského oka  na tmu. Červené diody slouží také jako indikátor stavu baterií (s přesností na 0,1 V). K napájení využívá čelovka 2 AA tužkové baterie. 

Nitecore HA20 se pyšní zvláště jednoduchým ovládáním. Světelné režimy se mění jediným dvojstupňovým přepínačem jednou rukou. Díky paměťovému efektu si svítilna uloží předem zvolený režim pro následné zapnutí, a není tedy třeba svícení opakovaně nastavovat. 

Čelová svítilna Nitecore HA20 jednoznačně snoubí jednoduchost, funkčnost a všestrannost využití.