Užitečné informace

Nitecore EC4SW

Svítilna, která byla vyrobena inovativní technologií, která zaručuje její vyšší odolnost vůči veškerým vnějším vlivům. Nitecore EC4SW je prakticky zhotovena z pouze jednoho dílu leteckého hliníku, byla vyrobena vstřikováním, díky kterému nejsou na těle svítilny žádné spáry. 

Maximální výkon, který je u svítilny možné nastavit dosahuje úctyhodných 2000 lumenů. Tuto hranici svitu překračuje relativně malé množství svítilen, proto lze tuto svítilnu pokládat za zařízení, které je vhodné pro skutečně náročný zákaznický segment. 

Svítilnu lze nosit jak v ruce, tak ji i připevnit na stativ, třetí možností jak ji využít, je postavit ji na zploštělou spodní část a nechat tak svítit do prostoru. Z hlediska výkonu zabudované elektroniky lze svítilnu používat po dobu až 325 hodin. Této době použitelnosti ovšem odpovídá pouze nastavení svítilny na nejnižší světelný režim, kdy svítilna září o síle 1 lumen. Tato hodnota je rovněž spjata s použitím baterií typu 18650, které lze opětovně dobít. Další variantou baterií jsou CR123, které již takto vysokých výkonů nedosahují, a ultra-nízký režim lze s nimi využívat po dobu 210 hodin. 

Rozdíly ve vytrvalosti jsou patrné u všech výkonnostních režimů. Jako optimální řešení se může zdát nastavení svítilny na vysoký režim s 1010 lumeny. Takto nastavenou svítilnu lze používat více jak 2 hodiny. Se snižující se intenzitou svitu se logicky zvyšuje doba, po kterou je možné svítilnu používat. Vedle kontinuálních světelných režimů lze svítilnu také nastavit na režimy s přerušovaným svitem – Maják, Stroboskop a SOS. Každý z těchto režimů najde v nadstandardně vybavené svítilně své uplatnění.