Užitečné informace

Nitecore EC4

Svítilna s výkonem svitu, kterému se vyrovnají leda tři ruční svítilny vedle sebe. Svítilna Nitecore C4 produkuje výkon o síle 1 000 lumen, což je stále ještě poněkud neobvyklá hodnota u zařízení této velikosti. Standardně nejvyšší možný výkon ručních svítilen nepřekračuje hodnotu 500 lumenů.

Vysoká intenzita svitu spolu s velice kvalitně zpracovanou optikou nabízí také nebývale dlouhý dosvit, který dosahuje 322 metrů.

Svítilnu lze považovat za zařízení s multifunkčním použitím. Svítilnu lze používat klasicky jako ruční svítilnu, ale lze ji také postavit hlavou vzhůru na spodní plochý uzávěr, čímž může svítit do prostoru, aniž by bylo nutné ji dále držet v ruce. Stejné místo je určené také pro připevnění svítilny ke stativu, který použití svítilny dodává nový rozměr.

Světelný výkon, který ze svítilny vychází, lze redukovat prostřednictvím světelných režimů. Nitecore EC4 disponuje celkem 5 světelnými režimy, které se od sebe odlišují nejen intenzitou svitu, který produkují, ale také dobou použitelnosti. Zdroj energie v případě této svítilny tvoří buďto dvě baterie 18650, nebo čtyři baterie CR123. V každém případě je nutné počítat, že vysoká výkonnost svítilny ovlivňuje i její dobu použitelnosti. Nejdelší doba, po kterou je možné mít svítilnu uvedenou v provozu je 260 hodin. V každém případě lze kdykoliv zvolit jeden z režimů na obou stranách výkonnostního spektra. Svítilna je totiž vybavena tlačítkem okamžitého přístupu k ultra nízkému, nebo naopak turbo módu.  

Vedle těchto standardních režimů je svítilna uzpůsobena také na specifické způsoby svícení, jimiž je blikání kvůli vyslání žádost o pomoc, popřípadě z důvodu defenzivy.

Svítilny byla vyrobena z leteckého hliníku, který byl ovšem v tomto případě vstřikován do formy svítilny. Tato unikátní výrobní technika vytváří ze svítilny velice odolné zařízení.

Kompetní nabídku značky Nitecore najdete zde.