Užitečné informace

Nitecore EC11

Ovšem je nutné poznamenat, že výkonost se liší v závislosti na použitých bateriích či akumulátorech. Maximální výkonnost 900 lumen je garantovaná pouze v případě, že jako zdroj energie je použit právě akumulátor IMR. Pokud jsou součástí svítilny Nitecore EC11 baterie CR123, maximální svit dosahuje hodnoty 430 lumen.

Ačkoliv jsou v případě tohoto zdroje napájení hodnoty svitu mnohem menší, než u druhého typu akumulátoru, zjevnou výhodnou CR123 baterií je delší výkonnost svítilny, která se pohybuje až kolem 20 hodin. Samozřejmě pouze v případě, že je nastaven ultra nízký režim s intenzitou svitu 1 lumen. 

U svítilny Nitecore EC11 lze nastavit i několik jiných typů svícení, turbo režimem počínaje, přes vysoký, střední, nízký až po ultra nízký. Ve všech případech je ale světlo vedeno po dvojité optice, která umožňuje výborný výkon reflektoru.

Součástí svítilny je také sekundární dioda v červené barvě, primární zdroj světla – bílá LED disponuje intenzitou světelného kužele 9 000 cd.

Rozlišnými režimy je schopna překvapit také červená dioda, u které se nemění sice intenzita svitu, ale způsob, jakým svítí – může totiž svítit kontinuálně nebo také přerušovaně. Změny nejen mezi těmito režimy lze uskutečňovat díky duálnímu spínači, který u bílé LED zaručuje okamžité spuštění buďto turbo nebo ultra nízkého režimu.

Svítilna je připravena pro použití i v obtížných podmínkách. Odolává nárazu z výšky až jednoho a půl metru, zároveň je voděodolná do 2 metrů. Z hlediska funkčních prvků je u ní zabráněno nechtěnému kutálení díky odnímatelnému klipu. Svítilna je vyrobena ze slitiny leteckého hliníku a přední část svítilny před diodou tvoří ultra čiré sklíčko.

Můžete se podívat také na kompletní nabídku značky Nitecore.