Užitečné informace

Nitecore EA8 outdoorová svítilna

Voděodolná svítilna zkonstruovaná ze slitiny leteckého hliníku odolává působení vnějších vlivů i mechanickému poškození, ke kterému běžně dochází při outdoorových aktivitách. Svítilnu lze dokonce za plného provozu používat také ke svícení pod vodní hladinou a to až do hloubky dvou metrů. Svítidlo taktéž odolá pádu z výšky.

Přesný výkon reflektoru zabezpečuje individuálně navržená a zkonstruovaná optika použitá výhradně na výrobu této svítilny. Světelný kužel tedy dosahuje nebývale vysoké intenzity svitu až do vzdálenosti 490 metrů. Paprsek světla je nejsilnější uprostřed, přičemž v periferních oblastech je nepatrně slabší. Světlo z baterie proniká přes vnější sklíčko, které je tvrzené a opatřeno anti-reflexním povrchem.

Outdoorová svítilna samozřejmě nabízí několik nastavitelných intenzit svitu. Vůbec nejmenší volitelný světelný režim je provozuschopný až po dobu 800 hodin. Doba použitelnosti je zde navýšena na úkor intenzity světelného paprsku, který v tento moment tvoří pouhé dva lumeny. Na druhou stranu, nejintenzivnější výkonnostní režim svítí o síle 900 lumenů až po dobu dvou hodin. Při nejvyšším možném režimu výkonu je také patrné rozšíření hlavního světelného paprsku do okrajů světelného kužele.

O stavu baterie informuje indikátor výkonu světla, podle něhož je tedy možné aktuálně měnit nastavení světelných režimů svítilny. Zdrojem intenzivního bílého světla jsou použité LED CREE diody typu XM-L. Součástí příslušenství výrobku je praktické pouzdro vhodné pro úschovu baterie nejen v zavazadle, ale i k připevnění na opasek.