Užitečné informace

Nitecore EA45s

Outdoorová svítilna pro náročné zákazníky, kteří očekávají precizní výkon od stejně precizně vyrobené svítilny. Svítilna je vyrobena novým postupem, který zajišťuje větší odolnost svítilny i lepší uživatelské funkce. Nejen z tohoto důvodu je svítilna vhodným zařízením pro turisty, kteří se hodlají vydat do obtížného terénu, nebo pro záchranné a bezpečnostní složky, které v podobném prostředí rovněž operují.

Svítilna disponuje reflektorem typu SMO, který i díky zabudované hluboké parabole zajišťuje obdivuhodnou viditelnost světelného paprsku a to až do vzdálenosti 402 metrů. Maximální světelný výkon, který je poté svítilna schopna poskytnout dosahuje až 1 000 lumenů. Tato intenzita svitu je součástí světelného módu turbo. Svítilna rovněž nabízí dalších sedm typů svícení, buďto s nižší intenzitou, nebo s odlišným způsobem svícení. Jinými způsoby svícení jsou konkrétně stroboskopické svícení, maják a režim SOS pro případ nouze. Stroboskopický režim ocení i zmínění záchranáři a policisté, jelikož jej lze považovat za defenzivní nástroj. Z hlediska kontinuálních režimů svícení lze nejnižší – tedy ultra nízký režim, používat až po dobu 416 hodin.

Zdrojem světla u svítilny Nitecore EA45s je dioda CREE CP-L, která ke svému výkonu dosahujícího až 1000 lumen potřebuje kvalitní zdroj baterie. Doporučeným typem baterií jsou baterie AA LR, o jejichž výkonu nepřetržitě informuje indikátor napětí v bateriích. Energie z baterií je do svítilny odváděna proudem, který je digitálně kontrolován. Tato kontrola zaručuje, že světelný proud, který ze svítilny vychází je stejnoměrný a konstantní, pokud tedy není zvolen některý z blikajících režimů.

Svítilna je nejen odolným zařízením vůči pádům, ale také vodě. Lze s ní svítit také vzhůru nohama, jelikož ji lze postavit hlavou dolů na plochý uzávěr.