Užitečné informace

Nitecore EA41

Světelný kužel je tedy také na obdivuhodné úrovni, konkrétně na více jak 35 tisících cd. Tuto záři je možné používat až na vzdálenost 376 metrů, což svítilnu řadí do kategorie nadstandardních světelných zdrojů.  Tento výkon není samozřejmě jediným způsobem svícení, které svítilna potřebuje.

Svítilnu je možné nastavit na pět typů individuálního svícení, počínaje turbo režimem s 1020 lumeny, přes vysoký výkon o 580 lumenech, střední výkon s intenzitou 160 lumen, nízkým výkonem s 50 ti lumeny a mikro režimem s pouhým jedním lumenem. Tyto kategorie jsou přímo spjaty s odlišnou náročností na spotřebu energie. Režim turbo má evidentně nejvyšší nároky na baterii, proto je možné jej používat pouze po dobu 105 minut. Další režimy u svítilny Nitecore EA41 dosahují doby použitelnosti v řádu desítek až stovek hodin. Vedle těchto režim, které svítí nepřetržitě, lze také navolit módy se specifickým přerušováním svitu, jimiž jsou stroboskopický režim, SOS a Maják.

Jako jedna z mála svítilen disponuje Nitecore EA41 duálním spínačem, který umožňuje okamžitý přístup k mikro nebo turbo módu bez nutnosti postupné změny mezi výše uvedenými režimy.

Napájecím zařízením jsou v případě této svítilny čtyři AA baterie, o jejichž napětí neustále informuje zabudovaný indikátor.