Užitečné informace

Nitecore EA4 Outdoor

Každý občas zatouží budit dojem profesionála, člověka, který se vyzná a je na něj spolehnutí i v obtížných situacích. Každý „profík“  potřebuje nenápadné, ale o to účinnější pomocníčky. Jedním z nich je Nitecore EA4 Outdoor, kompaktní a skutečně výkonná svítilna, kterou snadno schováte i do kapsy. Spolehlivě poslouží nejen v přírodě, ale i v interiérech, ať už obydlených nebo opuštěných.

Campingová svítilna, při své délce 117 mm a průměru hlavy 40 mm a těle 41,8 mm, překvapuje zcela neočekávaným světelným výkonem 860 lumenů s dosvitem až na vzdálenost 283 metrů. Při takovém dohledu skutečně není nic, čím by mohla noční krajina výletníky překvapit. Za tuto výjimečnou schopnost EA4 Outdoor vděčí zejména kvalitní diodě CREE XM-L (U2) LED podporované precizně navrženou a dokonale provedenou optikou reflektoru. Nesmíme opomenout ani sklíčko. Je ultra čiré, tvrzené a opatřené oboustranným antireflexním povrchem.

Světelné režimy Nitecore EA4 si nezadají s taktickými svítilnami používanými ozbrojenými složkami, záchranáři a podobnými profesemi. Kromě Turba s 860 lumeny jsou k dispozici další čtyři kontinuálně svítící se snižujícím se výkonem na 550, 300, 135 a 65 lumenů. V nouzi přijdou vhod speciální režimy. SOS nebo Maják jsme-li ztraceni nebo hledáme-li někoho a chceme dát o sobě vědět. Režim Stroboskop pomůže, čelíme-li přepadení. Útočníka dočasně oslepí a zcela dezorientuje. Tím získáme čas, abychom mohli po anglicku zmizet.

Možnosti svítilny EA4 rozšiřuje nabídka koupě vhodných doplňků, především barevných filtrů. Červený při nočním pohybu lesem je pro zvěř méně rušivý, v zeleném světle jsou lépe čitelné mapy, v modrém zase skvrny. S pomocí difusního bílého kužele vykouzlíte sympatickou lampičku do stanu i díky tomu, že EA4 bez potíží postavíte hlavou vzhůru.

A to nejsou všechny vychytávky, které Nitecore EA4 Outdoor řadí k nejlepším nejen ve své kategorii. Zkrátka a dobře, s takovou svítilnou v kapse můžete bez obav vyrazit i o půlnoci, třeba na hřbitov.