Užitečné informace

Nitecore CI6

Taktická svítilna, která nabízí možnost svitu hned dvěma barvami LED. Těmito LED jsou bílá dioda CREE XP-G2, která dosahuje hodnoty svitu 440 lumen a sekundární LED, která umožňuje svit v červené barvě. Aby bylo užívání svítilny Nitecore CI6 co nejvíce uzpůsobeno požadavkům uživatelů, byla svítilna vybavena dvěma spínači, které aktivují buďto bílou nebo červenou LED. Dvojí spínač se nachází hned u hlavy svítilny, tedy ovládání je velice jednoduché, i když držíte svítilnu v jedné ruce. Druhý možný způsob sepnutí svítilny je prostřednictvím patního spínače.

Světelný výkon u bílé LED se pohybuje od 440 lumenů po 1 lumen. Během nejvyššího výkonu, který dosahuje právě 440 lumen, je možné svítilnu ponechat v provozu po dobu více jak sta minut. Vysoký výkon s hodnotou 280 lumen lze nechat svítit více jak tři hodiny. Střední výkon se stále relativně vysokým světelným svitem s 160 lumeny lze používat až sedm hodin. Nízký režim s 25 lumeny vydrží svítilna po dobu více jak čtyřiceti hodin a nejnižší výkon s ledním lumen lze nechat svítit dokonce několik dní, konkrétně 400 hodin.

Z hlediska přijmu energie je svítilna schopna svitu jak v případě použití Li-Ion akumulátorů, tak i v případě lithiových baterií. Energie, která je přeměňována na světlo poté vychází ven díky dvojité parabole, na které se vyváří světelný paprsek, který je viditelný až do 190 metrů.

Svítilna je vyrobena z leteckého hliníku, který je vylepšen tvrdým eloxem. Materiál je tak i nadále lehký, ovšem získal ke svým standardním vlastnostem také pevnost. Svítilna je tak odolná nejen vůči pádu z více jak jednoho metru, tak také vůči vodě. Se svítilnou lze svítit do hloubky až 2 metrů.