Užitečné informace

Multifunkční svítilna - Trooper 73 B

Multifunkční svítilna Trooper 73 B nabízí vedle klasického kontinuálního svícení také režim výstražného blikání. Využít jej lze především na frekventované silnici k označení odstaveného vozidla. Své opodstatnění najde nejen u policistů při výkonu jejich povolání, ale také u něžného pohlaví, které jej může využít jako pomůcku k případné neagresivní sebeobraně - oslepení útočníka.

Jak již bylo zmíněno, Trooper 73 B je určen také k profesionálnímu výkonu povolání, především příslušníků Policie ČR. Nutno podotknout, že na vývoji tohoto přístroje se podílela Policie ČR. Spolupráce byla založena především na vznášení požadavků na vlastnosti finálního produktu právě ze strany policistů. Ti tak mohou tento přístroj využít například během řízení dopravy za zhoršených světelných podmínek.

Nelze opomenout funkci ověřování pravosti dokumentů a bankovek. K této kontrole předkládaných listin jsou určeny vestavěné UV diody se speciální vlnovou délkou umožňující kvalifikované posouzení pravosti bankovek či cenných dokumentů. Vzhledem k nízké hmotnosti přístroje – 160 gramům, se skutečně jedná o skladnou a užitečnou multifunkční svítilnu, která by měla patřit do příslušenství všech policistů, a nejen jich.