Užitečné informace

Multi LED svítilna - Sidewinder Compact II

Všechny diody do jedné mají stejnou, pozitivně hodnocenou vlastnost - jsou nárazu vzdorné. Dle provedených testů je tato přilbová LED svítilna jako celek schopna odolat bez sebemenšího poškození pádu z výšky tří metrů.

Jednotlivé LED diody jsou odlišeny i barevně, přičemž barevné spektrum se odvíjí v závislosti na určeném vojenském sektoru. Konkrétně pro výhradně pozemní jednotky je určena svítilna složená z následujících barev – bílé, červené, modré a IR LED diody. Naproti tomu svítilna patřící do rukou vojáků z leteckého oddílu má barevné spektrum nepatrně odlišné. Její barevná škála se skládá z bílé, zelené, modré a IR LED.

Změnit barevné LED diody je možné prostřednictvím výsuvného, otočného ovladače. Konstrukce tohoto ovladače byla navrhnuta tak, aby nedocházelo k náhodnému přepnutí na odlišně zbarvenou LED diodu. Ovladač disponuje také IR LED dotykovým indikátorem, tudíž je možné jej pohodlně využívat i v rukavicích. Tato svítilna nabízí ve všech dostupných barvách stroboskopickou funkci.

Co se týče praktického využití, svítilnu je možné připevnit jak na přilbu, tak na čelní popruh nebo speciální vestu. Svítilna je přizpůsobena extrémním podmínkám, vedle své nárazuvzdornosti je také vodotěsná. Splňuje normu IPX7, je tedy možné s ní svítit až třicet minut pod vodní hladinou, do hloubky jednoho metru. Funkčnost za skutečně jakýchkoliv povětrnostních i bojových podmínek je podpořena napájením jak z lithiových, tak alkalických baterií.