Užitečné informace

Magnum – nabíjecí LED svítilna

Svítilna Magnum od společnosti Nightsearcher disponuje světelným výkonem překračující hodnotu 1080 lumenů. Tato výkonnost z ní tedy uskutečňuje zařízení vhodné jak k taktickým účelům, tak i jiným činnostem, při kterých je potřebný vysoký světelný výkon. Mezi tyto činnosti patří například dohledávání osob či předmětů.

Světelný paprsek, který svítilna vydává je viditelný do vzdálenosti 550 metrů. K dosažení tohoto svitu bylo potřeba do svítilny dodat kvalitativně odpovídající zdroje svitu, kterými jsou v tomto případě CREE Xlamp LED. Svítilna Magnum je vybavena celkově šesti kusy těchto diod. Pro konkrétní světelné výkony je možné sepnout odlišný počet diod. V závislosti na aktuálním počtu diod se liší také maximální doba použitelnosti svítilny na jedno nabití. Pro zajištění toho správného svitu lze svítilnu spustit s pouze jednou, třemi, nebo šesti diodami. Poslední režim, kterým svítilna disponuje je stroboskopický modus.

Tyto světelné módy jsou poté schopny svítit v rozmezí mezi půl druhou hodinou a více jak sedmi hodinami. Nejdéle je svítilna Magnum použitelná právě v případě, že je v provozu pouze jedna dioda, naopak při použití všech šesti diod překračuje doba použitelnosti pouze jednu hodinu. K opětovnému nabití svítilny a jejího akumulátoru Ni-MH je potřeba osm hodin.

Vzhledem k tomu, že je svítilna určena také k taktickým činnostem, je možné ji uvést velice rychle do provozu díky funkci rychlého zapnutí.

Z technického hlediska tvoří tělo svítilny primárně pevný hliník, který těsní tak, aby do něj nemohla vniknout voda. Zároveň je tělo svítilny celkově odolné vůči mechanickému poškození.