Užitečné informace

Lucerna The Siege

Stěžejní prvek lucerny je jako u všech ostatních svítilen zdroj světla – v tomto případě C4 LED dioda, která je odolná vůči nárazům a její životnost se pohybuje kolem padesáti tisíc hodin. Sekundárním zdrojem světla je rovněž LED dioda, ovšem s červeným světlem. Tato LED dioda majitele upozorňuje na klesající energii v bateriích.

Co se konstrukčních vlastností týče, je lucerna chráněna polykarbonátovým obalem, jímž prochází světlo do prostoru. Toto polykarbonátové stínítko změkčuje světlo, a proto není ani ve velké blízkosti očím nepříjemné. Pro zvýšení intenzity svitu lze stínítko sejmout.

Lucernovou svítilnu lze do prostoru jak postavit, tak i zavěsit a to i „vzhůru nohama“. Nemusí se však jednat pouze o statické umístění lucerny. Svítilna se stává mobilní při připevnění ke karabince, se kterou může být kdykoliv manipulováno. Poměrně často jsou lucerny umisťovány na lana a potrubí. Samozřejmě je možné tyto jejich výhody použít nejen při práci, ale i při rekreaci.

Spodní část lucerny = základna, je potažena gumovou vrstvou, díky níž se lucerna stává maximálně stabilní i na nerovném povrchu. Svítilna je také voděodolná a dokonce po vodě i plave. Aby v přírodě nepůsobila nikterak rušivě je vyráběna i v decentně zelené barvě.