Užitečné informace

LED svítilna Surefire P2X Fury

Variantu s velice nízkou intenzitou svitu lze ocenit především v extrémních podmínkách, kdy je nutné, aby svítilna vydržela být aktivní po maximálně dlouhou dobu. Nízký režim svítilny je rovněž zdravější pro přechod z absolutní tmy do světla, plynulý přechod nezpůsobí očím takový šok, jako nenadálé sepnutí 500 lumenového světelného kužele. Výhoda nízkého režimu v řeči čísel tedy znamená celých 46 hodin nepřetržitého svícení.

Ovšem v případě, že hledáte svítilnu se skutečně intenzivním světelným paprskem, je Surefire  P2X Fury rovněž tou pravou volbou. Vnitřek svítilny je tvořen poměrně širokým reflektorem, který zdůrazňuje linie světelného kuželu směrem dopředu, čímž je nepostradatelným společníkem při hledání věci ve tmavém uzavřeném, či otevřeném prostoru. Samozřejmě, v případě vysoké intenzity svitu je patrné, že doba svícení při použití jedné sady baterií bude patrně zkrácena, konkrétně na půl druhou hodinu intenzivního svícení.

Svítilna je tvořena z leteckého hliníku, takže její hmotnost je extrémně nízká a včetně baterií váží pouhých 160 gramů. Sklo reflektoru svítilny je pokryto těsnícím O-kroužkem, který přispívá rovněž k celkové odolnosti svítilny jako takové. Po vnější části je svítilna pokryta eloxovou vrstvou, která dodává svítilně extrémní odolnost.

Svítilna Surefire P2X Fury je označována jako nástupce svítilny Surefire 6XP, kterou však svými vylepšeními několikanásobně převyšuje.