Užitečné informace

LED svítilna SUREFIRE E2L Outdoorsman

Svítilen je v současné době na trhu nepřeberné množství, ale jen málokteré jsou skutečně kvalitní. O výsledné funkčnosti výrobku rozhodují především použité materiály. Pro konstrukci LED svítilny SUREFIRE E2L OUTDOORSMAN byl primárně použit tvrzený letecký hliník. Kompletní výrobek byl záhy na svém povrchu opatřen tvrdým černým eloxem. Právě elox na povrchu svítilny zajistil ochranu výrobku jako takového a navíc umožnil jeho majiteli velmi jednoduchou údržbu. Včetně baterií určených k napájení svítilny pak výsledná hmotnost výrobku činní necelých 140 gramů.

Druhým podstatným konstrukčním prvkem je LED dioda obsahující TIR čočku. Tento typ patří ve své kategorii mezi prakticky nezničitelné výrobky. Povrch reflektoru byl také opatřen jistou úpravou. Aby bylo dosaženo čistého paprsku světla, bylo nutné reflektor micro-texturovat.

Dioda je dále vybavena dvěma možnostmi výkonu. Jedním zmáčknutím spínače je aktivován režim s maximálně prodlouženou dobou výdrže, která dosahuje až 60 hodin. Dvousekundovým stisknutím spínače poté můžete aktivovat vysoký výkon o síle 80 lumenů a celkové výdrži 3 hodin. Nutno podotknout, že v případě režimu o nízkém výkonu dosahuje intenzita světla 3 lumenů.

Dnes již samozřejmostí je také voděodolnost výrobku, proto lze svítilnu využít nejen v domácnosti, ale i při outdoorových aktivitách. Na cestách i doma ve skříni oceníte také její velikost 16,8 cm, díky které je velmi skladná a doslova se vejde do dlaně. Napájet ji lze jak lithiovými, tak alkalickými bateriemi typu AA.