Užitečné informace

LED čelová svítilna HT290

Čelovku je možné používat také jakou součást pracovního vybavení, nejen z toho důvodu je svítilna pokryta reflexními popruhy.

Čelovou svítilnu je možné zapnout na čtyři různé režimy svícení – vysoký, střední, nízký a stroboskopický mód. V závislosti na režimu svícení se odvíjí také doba použitelnosti svítilny. Čelová svítilna je napájena opětovně nabíjecím zdrojem. Při plně nabité baterii je možné čelovou svítilnu nechat svítit až po dobu dvaceti tří hodin, ovšem pouze při použití stroboskopické funkce. Zcela logicky se při zvyšující se intenzitě svitu snižuje doba použitelnosti čelové svítilny. Na nejvyšší možný výkon je možné svítilnu nechat svítit necelé čtyři hodiny.

Čelová svítilna má celkovou hmotnost 352 gramů. Z bezpečnostních důvodů je do zadní části svítilny umístěna menší LED dioda, která staticky či blikáním upozorňuje na přítomnost osoby v šeru či za tmy. Jako primární zdroj světla u této čelové svítilny byla použita XP-G Cree LED dioda. Hlavu svítilny je možné otáčet po 90° ose.

Čelové svítilny novodobě patří mezi oblíbený segment výrobků produkujících světelné záření. Jejich zřejmou výhodou je možnost svícení a zároveň ponechání volných obou rukou na práci, či pro prozkoumávání terénu a okolí.