Užitečné informace

Kolimátor Hawke HK Reflex Red Dot Sight


Kolimátor HAWKE se od klasických kolimátorů liší provedením reflexních clon, které střelci poskytují široké zorné pole. Zároveň je výrobek schopen reagovat na světelné podmínky prostředí a podle toho automaticky měnit intenzitu jasu červené tečky. Za dobrých světelných podmínek je intenzita červené tečky o poznání větší, než za šera či tmy. Sklíčko použité k výrobě tohoto kolimátoru není zvětšovací ani přibližovací, tedy nabízí střelci reálný pohled na cíl.

Vedle rychlejšího zamíření má kolimátor i několik dalších výhod. Například při nočních střelbách je pro střelce mnohem jednoduší zamířit prostřednictvím kolimátoru, než pomocí klasickým mířidel. A v neposlední řadě je střelba s kolimátorem mnohem jednoduší i pro osoby, které již nemají vynikající zrak. Lze jej použít i za špatného počasí - je provozu schopný i ve vlhkém prostředí a tím spíše napomáhá ostré střelbě, v porovnání s klasickými mířidly.

    kolimator_258

Kolimátory sice označují střelci červenou tečkou místo, kam míří, ovšem reálně tento obraz na cíli viditelný není. Tedy tento ani žádný jiný kolimátor nevytvoří na oběti to, co můžeme vidět v amerických filmech. Kolimátor nefunguje na laserovém principu, neporušuje tedy platné zákony.