Užitečné informace

Kapesní svítilny

Kapesní svítilny představují samostatnou kategorii svítilen. Postupná miniaturizace dala vzniknout i drobečkům, které lze připnout ke klíčům, jakým je například Nitecore TIP2017. 6 centimetrů délky při hmotnosti necelých 24 gramů nedělá potíže ani v kapsičce u košile, o psaníčku nemluvě. Na druhé straně nabídkového vějíře této kategorie svítilen najdeme taktickou svítilnu, Je to k neuvěření, že Nitecore MT10A patří rozměry do kapsy (necelých 11 cm délka a 61 g hmotnost), avšak výkonem a parametry do rodiny taktických svítilen. Disponuje pěti režimy kontinuálního svícení a červená dioda LED svítí přerušovaně i nepřerušovaně.

Ale nejen chlebem živ je člověk. V tomto případě nejen vyhledáváním klíčových dírek. Kapesní svítilny nalézají stále širší uplatnění díky výraznému nepoměru mezi velikostí a výkonem. S trochou nadsázky můžeme hovořit o vztahu nepřímé úměrnosti. V naší nabídce najdete nemálo svítilen, jejichž výkon dosahuje několika set lumenů. Patří k nim i Nitecore MT10C s 9 centimetry délky, hmotností 57 gramů a výkonem 920 lumenů nebo Streamlight ProTac® HL (délka 14 cm, hmotnost včetně baterií 154 g a výkon 600 lumenů).

Kapesní svítilna přijde k duhu při různých příležitostech a vyřeší i ošemetné situace, třeba spadenou náušnici v přítmí divadelní lóže. Kapesní svítilny nás doprovází při outdoorových aktivitách, a to i těch adrenalinových. Najdeme je v opravárenských dílnách nebo při montážích.

Konzultace s našimi odborníky napoví více.