Užitečné informace

IR přísvit Ledray

Kvantifikované světelné výkony nejsou pro mnoho začínajících myslivců určující, protože si v praxi jejich použití neumějí zdaleka tak dobře představit jako jejich starší kolegové. Jednoduše tak může dojít k zakoupení osvětlovacího zařízení pro zbraně, které svou intenzitou nedostačuje nárokům, které jsou během střelby na něj kladené. V těchto případech není nutné hned pořizovat zcela nové osvětlovací zařízení, ale plně postačí další, přídavné.

Podobná situace může nastat u majitelů pušky s nočním viděním, ke které je možné zakoupit také přísvit. Noční vidění si pořizují právě ti zkušenější lovci divoké zvěře, ale také její milovníci, kteří rádi přírodu skrze něj pozorují, aniž by nepřirozeným světlem zvířata oslňovali.

Přísvit Ledray, který je vhodný právě k nočnímu vidění má viditelný dosah na vzdálenost až 400 metrů. Vlnová délka tohoto IR přísvitu je rovna 850 nm.  V rámci nastavení je možné si navolit několik typů intenzity svitu, od vysokého, přes střední k nízkému. Maximální doba použitelnosti při nastavené nízkého výkonu je až šest hodin. Intenzita svitu není jediný prvek, který je možné nastavit. Rovněž lze předem definovat, jaký způsob svícení je vhodný právě pro vaše potřeby. Vybrat si lze mezi světelným kuželem, který je široký, popřípadě mezi bodovým světlem.